Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

12 лютого представники Тростянецького району прийняли участь в засіданні круглого столу на тему: «Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан та перспективи удосконалення».

Переглядів: 456

         12 лютого 2018 року представники Тростянецького району  прийняли участь в засіданні круглого столу на тему: «Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан та перспективи удосконалення».

          Ініціатором  проведення виїзного засідання  виступив  Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. В порядок денний засідання були  включені такі питання:

- порядок відкликання депутатів місцевих рад  за народною ініціативою;

-  порядок оскарження дій  чи бездіяльності депутатів місцевих рад;

- вдосконалення спектру  прав та обов’язків депутатів місцевих рад ;

- порядок ознайомлення депутата місцевої ради з офіційними  документами інших підприємств,установ,організацій.

В обговоренні зазначеної тематики взяли участь народні депутати України Сергій Кудлаєнко та Олена Бойко, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради, представники місцевих рад області всіх рівнів, керівники та експерти проектів ПРООН, USAID, Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Асоціація міст України», науковці,  громадські експерти з областей України.

 Сергій Кудлаєнко зазначив, що внаслідок неврегульованих питань діяльності депутатів місцевих рад практично не працює механізм відкликання депутата за народною ініціативою, не забезпечено представництво на належному рівні інтересів виборців, не має чітко визначеного регламенту звітності, взаємовідносин із громадами, гарантії депутатської діяльності та низки інших питань. Практика показує, що найкращих показників у напрямі прийняття досконалого законодавства вдається досягти тільки за умов врахування досвіду практиків у ході безпосереднього спілкування.

         Учасники круглого столу обговорили питання імперативного мандату, взаємодії депутатів з місцевими адміністраціями, депутатської етики, звітності та права дорадчого голосу та подали пропозиції  для опрацювання у профільному Комітеті та безпосередньо у робочій групі з питань удосконалення законодавства щодо статусу депутатів місцевих рад. Експерти міжнародних донорських програм з розвитку демократії наголосили на важливості партисипативного підходу під час прийняття рішень місцевими радами та розвитку сильного громадянського суспільства в Україні.             

« повернутися до списку новин