Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Міжнародний день прав людини

Переглядів: 522

10 грудня святкується Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав громадян, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. 

У Загальній декларації прав людини задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и торгівлі людьми; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

Відзначення правового тижня в другу  неділю  грудня стало традиційним і в Україні. У навчальних закладах району, як правило, проводяться різноманітні заходи : тематичні бесіди, уроки, тижні права, конкурси та вікторини на знання прав людини.

Відділ обслуговування центральної районної бібліотеки, розпочав проведенням години права «Як уберегти підлітків від злочину» в  Тростянецькій СЗШ  №2 І – ІІІ ст. Старшокласники мали змогу зустрітись та отримати відповіді на свої запитання від інспектора ювенальної привенції Бориса Дідура, начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Ірини Чернієнко, заступника начальника Тростянецького бюро безоплатної правової допомоги  Олега Ткача.

Темами обговорення стали питання про насильство в сім’ї та як захистити себе; першочергова допомога при затриманні підлітків працівниками поліції; правопорушення неповнолітніми. Сподіваємось, що ці обговорення стануть в пригоді та вбережуть наших дітей від необдуманих вчинків.

 У районній бібліотеці оформлено правовий куточок «Молодь у світі законів», «Правам людини належну увагу», правовий дайджест «Пенсійний кур’єр по сторінках газети». З цими та іншими матеріалами правової тематики можна познайомитись у читальній залі відділу обслуговування КЗ «Тростянецька  центральна районна бібліотека». « повернутися до списку новин