Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

ПРОДОВЖЕННЯ КАРАНТИНУ.

Переглядів: 255

          Кабінет міністрів України продовжує карантин до 11 травня, заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

    За словами очільника Уряду, лише завдяки завчасно введеним карантинним заходам сьогодні в Україні один з найнижчих показників по рівню летальності від COVID-19 – 2,7%.

     Підрахунки Національної академії наук України та Міністерства охорони здоров’я свідчать, що пік захворюваності в Україні наразі не настав.

– Виходячи з цього, уряд сьогодні ухвалив рішення про продовження карантину до 11 травня, оскільки за розрахунками Академії наук ми очікуємо піку в період між 3 і 8 травня, – заявив Шмигаль.

     Уряд має план виходу з карантину, який почне реалізовувати, щойно складеться сприятлива епідеміологічна ситуація. Розпочати реалізацію цього плану можна буде лише за умови сприятливої епідемічної ситуації – орієнтовно 12 травня. Для цього має бути кілька підстав: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%.

    Це збільшення кількості тестувань на коронавірус, покращення у забезпеченні наших лікарень та лікарів всім необхідним, запровадження Е-контролю самоізоляції як альтернативи обсервації, створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням, масочним режимом та постійною дезінфекцією.

    – Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше, – зазначив Денис Шмигаль.

    Нагадаємо, що 12 березня в Україні розпочався карантин у навчальних закладах через загрозу епідемії коронавірусної інфекції. З 17 березня заборонена робота закладів розваг та громадського харчування (окрім приготування їжі на винос), обмежений рух транспорту.  Працюють магазини продуктів, побутових товарів та аптеки. Карантин мав тривати до 3 квітня, однак згодом уряд продовжив до 24 квітня.

« повернутися до списку новин