Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Тростянеччина святкує День Соборності.

Переглядів: 318

22 січня ми щорічно святкуємо День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

21 січня у залі засідань районної ради відбулись урочистості до 100-річчя Акту злуки УНР та ЗНР, участь у яких взяли представники трудових колективів району, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій.

  Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих за незалежність України і в минулому і нині. Військовослужбовці – учасники АТО – Петро Мороз та Ярослав Малий від урочистого зібрання поклали квіти до Меморіалу пам’яті.

Учасники засідання ознайомились із тематичною виставкою та переглянули відеофільм про події 1918-1919 років, завдяки яким здійснилось об’єднання українських земель у самостійну соборну державу. Цікавий екскурс в історію держави Україна здійснив вчитель історії Летківської ЗОШ Богдан Кравець. Творчий колектив районного будинку культури підготував святкову патріотичну концертну програму.                                                                                                                                                                                                           В селищі Тростянець відбулись урочисті заходи з нагоди Дня  Соборності. Було сформовано Ланцюг єдності, який складався із школярів ЗОШ № 1 та № 2 та жителів територіальної громади. Ланцюг єдності простягнувся вздовж центральної вулиці Соборна. Учні ЗОШ № 1 зробили флеш-моб у вигляді української символіки – у синіх та жовтих накидках виклали герб України, і усі разом  на площі заспівали державний гімн.« повернутися до списку новин