Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Привітання до Міжнародного дня волонтера.

Переглядів: 109

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Проте в цілому до 2014 року волонтерський рух в Україні розвивався досить слабо, у порівнянні з іншими країнами світу. Але Революція Гідності, анексія Криму та війна на Донбасі все змінили.

Без волонтерів не було б Майдану. Вірніше, він би зібрався, але навряд чи вистояв без надійного, по-справжньому народного волонтерського тилу. Всі пам’ятають, як кияни показали всій країні приклад дивовижної самоорганізації заради досягнення головної мети – змінити Україну, зробити її правовою європейською державою. А згодом до киян приєдналась уся Україна. Волонтери взяли на себе велику частину роботи з облаштування комфортного перебування людей на Майдані. Вони організовували польові кухні, встановлювали намети, надавали необхідну інформацію. Волонтерами ставали також і професіонали – медики, юристи, психологи – що прагнули якось фахово допомогти однодумцям. Не залишались осторонь і наші земляки, які стояли  та допомагали Майдану.

Волонтерський рух  - це не тільки допомога на передовій.  В Україні існують сотні волонтерських організацій і рухів, що допомагають хворим людям, започатковують соціальні проекти, організовують культурні заходи..

Волонтерський рух в Україні змінюється - він стає менш масовим, але більш ефективним. Його новий напрямок це - реабілітація постраждалих від війни та підтримка реформ у державі.

Від усієї душі вітаю всіх учасників волонтерського руху на Тростянеччині. Бажаю Вам життєвої наснаги, невичерпного оптимізму й віри у завтрашній день. Разом ми обов’язково переможемо, відстоїмо своє право на гідне життя у вільній , демократичній, процвітаючій державі!

Дякую всім, хто присвячує свій талант, час, енергію  індивідуальним і колективним акціям, виявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк та винагороди.

Слава Україні!« повернутися до списку новин