Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт в Тростянецькому районі.

Переглядів: 253

       Тростянецький міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області з серпня 2018 року розпочав виконувати новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Дане адміністративне стягнення закріплено за статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів» та відповідно до Закону України від 7 грудня 2017 року № 2234 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Сутність суспільно корисних робіт полягає у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення оплачуваних робіт. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу, яка здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не менше, ніж установлений законом мінімальний розмір оплати праці. За 2018 рік по обліку Тростянецького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області пройшло чотири правопорушника, тоді як з початку 2019 року на облік відділу вже взято 8 осіб, до яких застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Боржники відбували та відбувають суспільно корисні роботи на території органів місцевого самоврядування Тростянецького району. За виконану правопорушниками роботу, останнім нараховується плата, яка перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Проте, хотілося б зауважити що, недобросовісних правопорушників, які ухиляються від відбування стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, чекає притягнення до адміністративної відповідальності, на підставі ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою накладення стягнення у вигляді адміністративного арешту. У разі злісного ухилення особи від відбування стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності на підставі ст. 389-2 Кримінального кодексу України, що карається вже покаранням у вигляді позбавлення волі.

Таким чином, Тростянецький міськрайонний відділ закликає боржників належним чином виконувати обов’язок зі сплати аліментів на утримання дитини, оскільки в іншому випадку такі особи будуть піддані відповідальності відповідно до чинного законодавства України.« повернутися до списку новин