Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Про проведення перерахунку пенсії з 01.05.2020 року

Переглядів: 233

 

  На виконання Постанови Кабінету Міністрів України  № 251 від 01 квітня 2020 року Пенсійним фондом України проведено перерахунки пенсій з травня 2020 року.

     Постановою визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

      Так п.2 зазначеної Постанови передбачено, що у 2020 році перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу ) в Україні, з якої сплачено страхові внески , та яка враховується для обчислення пенсії , в розмірі 1,11.

 З березня 2019 року цей показник становив 4404,35 грн, а з травня 2020 року складатиме 4888,83 грн.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків.

    Також, з метою поліпшення пенсійного забезпечення,  особам, які мають повний страховий стаж (чоловіки понад 35 р., жінки понад 30 р) , та розмір їх пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків..

Особам, які отримують пенсії по інвалідності та втраті годувальника, страховий стаж враховується з урахування додаткового стажу.

      Перерахунки проведені в автоматичному режимі і не потребують звернень до Пенсійного фонду.

« повернутися до списку новин