Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Стояли до останнього: в Україні відзначають день пам'яті «кіборгів».

Переглядів: 111

   

      16 січня Україна вшановує пам'ять "кіборгів" – військових і добровольців, які загинули під час захисту Донецького аеропорту. Почалося із захоплення російськими військами будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецьку. Повна дестабілізація міста, початок окупації, і лише вражаюча відвага наших воїнів дозволила перетворити Донецький аеропорт на символ української мужності, оплот українського духу. Вся країна цінує, шанує і пам’ятає  українських Героїв. Серед захисників Донецького аеропорту і були наші земляки – Мостовик Сергій Володимирович з Тростянця та Довбуш Віктор Володимирович з Ободівки.

     Героїчна оборона тривала 242 дні. День пам'яті відзначають щороку з ініціативи волонтерів та українських воїнів. Бої за аеропорт тривали з травня 2014 по січень 2015 року і закінчилися після повної руйнації старого та нового терміналів. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Перед останньою битвою українські захисники виконали Гімн України. Більшість хлопців загинули в цьому протистоянні з ворогом.

     Час заліковує будь які рани. Ми відбудуємо аеропорт Донецька, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який кіборги піднімали знову і знову під кулями і снарядами.

     У цей день закликаємо всіх тростянчан запалити свічки та вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя під час цих трагічних подій.

 « повернутися до списку новин