Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Медична реформа в дії.

Переглядів: 256

      З метою підготовки  закладів  охорони здоров’я вторинного рівня  до заключення угод з НСЗУ в рамках Урядової програми «Безкоштовна діагностика» та на виконання доручення голови Вінницької ОДА в частині  забезпечення медичним обладнанням, комп’ютерним устаткуванням, медичними інформаційними системами закладів вторинного рівня 21 березня 2019 року на 31 позачерговій сесії  Тростянецької районної  ради  було прийнято рішення «Про внесення змін до районної Програми «Збереження здоров»я жителів Тростянецького району на 2016-2020 роки» та «Про внесення змін до рішення 27 сесії районної ради 7 скликання від 18.12.2018 року «Про районний бюджет на 2019 рік». Прийняті рішення надали можливість виділити із районного бюджету 1600000 грн. Станом на 10.04.2019 року КНП «Тростянецька ЦРЛ» придбано: лінійний датчик для обстеження судин на суму 197500 грн., на стадії завершення закупівля експрес  аналізатора на суму 58000грн; комп»ютерного обладнання в кількості 22 робочих місць – 350000грн;  медичних інформаційних систем на суму 650000грн.

Виходячи із вищевказаного, жителі району , які обслуговуються   КНП «Тростянецька ЦРЛ» будуть  забезпечені безкоштовною  діагностикою ,  безоплатними якісними дослідженнями та аналізами, консультаціями вузькопрофільних спеціалістів, якщо направлення дав сімейний лікар, терапевт або педіатр.

       Пацієнт зможе безкоштовно пройти обстеження внутрішніх органів, серця, легенів і найбільш поширених видів онкології у чоловіків і жінок. Безкоштовними стануть понад  50 діагностичних послуг: аналізи, кілька видів рентгенів і мамографія, кілька видів УЗД і ехокардіографія серця, дослідження новоутворень, а також ендоскопічні операції одного дня.

     Також нова модель медичних послуг для населення  передбачає обов'язкове впровадження електронного рецепта. Як наслідок, з 1 квітня 2019 року ліки за програмою "Доступні ліки" будуть відпускатися за номером рецепта, який буде направлятися пацієнту у вигляді смс-повідомлення. Після  цього отримати ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці країни, не прив'язуючись до місцевості, де він був виписаний. Всього у 2019 році на цю програму з держбюджету спрямують 1 млрд. гривень.

« повернутися до списку новин