Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Тростянецький спиртовий завод тимчасово припиняє свою роботу .

Переглядів: 274

    20 червня у Вінницькій  облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання стосувалося діяльності на території селища державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» – питання, яке набуло масштабів екологічної катастрофи. Засідання пройшло під головуванням першого заступника голови  облдержадміністрації  Андрія  Гижка.  Також у роботі комісії взяла участь делегація від Тростянецької ОТГ на чолі із головою Червонецькою Людмилою Іванівною та керівництво підприємства.  З моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу у  2015 році жителі селища Тростянець неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства.  

   Як зазначив Андрій Гижко , є кілька шляхів вирішення питання – підприємство добровільно зупиняє свою діяльність та надає доступ лабораторному центру МОЗ України до полів фільтрації, паралельно розробляється проект вирішення питання з правильною утилізацією відходів. Якщо ж порозуміння досягти не вдається, існує достатньо механізмів, аби зупинити роботу підприємства в примусовому порядку.

    В ході засідання заслухано позицію керівництва підприємства. Так представник підприємства запевнив, що на спиртзаводі зацікавлені у якнайшвидшому вирішенні цього питання, однак із закриттям підприємства не згодні.

    Голова Тростянецької ОТГ Людмила Червонецька, детально пояснила членам комісії про ситуацію , яка склалась на даний час у селищі та прилеглих населених пунктах. Щодобово викачуються із заводу тонни органічних залишків, які гниють. Сморід, який від цього утворюється, зовсім несумісний із безпечною життєдіяльністю населення. Мешканці райцентру переконані, що оскільки відходи завод не очищує, процес бродіння продовжується, а з підвищенням температури повітря, вітром випаровування приносить до селища та навколишніх сіл.

   У результаті засідання прийнято рішення призупинити діяльність державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» до повної ліквідаціїнаслідків екологічної катастрофи та вжиття заходів по усуненню всіх недоліків по переробці відходів, а також підготувати відповідні звернення до Міністерства АПК та «Укрспирту» щодо врегулювання даної проблеми. Доручено керівництву ДП «Тростянецький спиртзавод» – забезпечити цілодобову охорону бардополів з метою недопущення потрапляння туди госфекальних стоків та сторонніх відходів,  лабораторному центру МОЗ України, Державній екологічній інспекції у Вінницькій області, Держпродспоживслужбі області здійснити забори проб води та повітря на бардополях і в межах санітарної захисної зони.« повернутися до списку новин