Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Реформа освіти - в дії

Переглядів: 600

Ми всі є свідками реформ,які відбуваються в нашій  Україні. Одна з найочікуваніших – реформа освіти. Вже найближчим часом КМ України  затвердить новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

         З 1вересня 2018 року новації запровадять для всіх первачків,які вперше переступлять  поріг школи. Саме з них починається реформування,саме вони почнуть своє навчання по – новому. Акцент робитиметься на вміння. Наших дітей вчитимуть працювати в колективі і вміти чути і розуміти інших. Освіта  буде спрямована на розвиток компетентності. Діти  вчитимуться самостійно  шукати інформацію, вирішувати  проблеми і ефективно спілкуватись  одне з одним. Першокласникам  не задаватимуть домашні завдання,не ставитимуть  оцінки. Предмети  будуть інтегрованими,тобто об’єднуватимуться  навколо цікавих  для дитини тем і проблем. Заняття відбуватимуться в ігровій формі,що допоможе краще концентрувати  увагу дітей.

         Для того ,щоб навчати дітей по – новому ,потрібно  самому вчителю працювати по – новому. Підготовка вчителів – це ключове питання в реформі освіти. Міністерство освіти і науки України пропонує спеціальну підготовку для вчителів,які навчатимуть дітей у 1 класі,так зване он-лайн – навчання. Це буде як віртуальна вчительська з методиками і добірками матеріалів для педагогів.     

А ще вчителі проходитимуть тренінги з впровадження нового Державного  стандарту при районних відділах освіти,адже вони стануть першими агентами змін у освіті. Так 11 – 12 січня 2018 року на базі НВК «СЗШ І – ІІІ ст.. №1- гімназія» смт. Тростянець було проведено  І етап тренінгу для вчителів, які навчатимуть  першокласників з 1 вересня.

         Педагоги  набували  навичок розкриття тем в ігровій формі,які  вони вивчатимуть з учнями,знайомились з новим курсом  «Я пізнаю світ» ,в який інтегрують сім навчальних дисциплін: математична, природознавча, технологічна, інформативна, мовно – літературна,суспільно – історична і соціальна. Вчителі навчались сучасним педагогічним методам,які зроблять навчання ефективним,а учнів – щасливими.

         Учасники тренінгу мали гарну нагоду не лише навчатися,але й  поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом та новинками,зареєструватися в «Спільноті вчителів початкових класів Вінниччини» та на освітній платформі Еd-Еra. І такі тренінги і надалі будуть проводитися в канікулярний  період,щоб якнайкраще  підготуватися до нового 2018 - 2019 навчального року.

« повернутися до списку новин