Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Обласні та районні ради висловили свою позицію щодо змін меж районів

Переглядів: 250

    Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад». Прийнятий Закон направлено на підпис Президенту України. Голова Української асоціації обласних та районних  рад Сергій Чернов від імені всіх членів Асоціації звернувся до Президента з проханням ветувати цей Закон.

   На переконання представницьких органів прийнятий документ надає Урядові безпрецедентно широкі повноваження визначати адміністративні центри та затверджувати території громад без погодження з органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади. Положення Закону суперечать нормам Європейської хартії місцевого самоврядування, відповідно до якої зміни меж територіальних громад не можуть здійснюватися без врахування висновків самих громад.  Також надання повноважень Уряду змінювати території громад суперечить нормам Конституції України, адже утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж міст є компетенцією парламенту. У зверненні вказано на те, що цілий ряд положень новоприйнятого документа не відповідає чинному законодавству України.

     Українська асоціація обласних і районних рад вважає, що затверджений Закон створює правову колізію і у подальшому стане приводом для звернення до Конституційного суду України з метою визначення його конституційності.

« повернутися до списку новин