Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Відзначенні Дня пам’яті та примирення на Тростянеччині.

Переглядів: 584

      

8 травня 45-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. У 2015 році Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення.

    Цього дня увесь український народ, у тому числі і тростянчани , віддали шану героям Другої світової війни та жертвам, яких знищив нацистський режим. У рамках відзначення Дня пам’яті та примирення в Україні, біля Меморіалу пам’яті  у Тростянці з 20 години  до 23 відбувся пам’ятний захід за участі голови Тростянецької районної ради Людмили Скапровської, голови  райдержадміністрації Леоніда Лобаня,  громадськості району, молоді, засобів масової інформації.  «Цього дня ми вшановуємо пам’ять усіх жертв найстрашнішої війни в історії людства, – звернувся у промові до присутніх голова райдержадміністрації Леонід Лобань, – схиляємо голову перед тими, хто віддав життя за рідну землю, перед сотнями тисяч наших земляків, котрі мужньо боролися на фронтах, самовіддано працювали у тилу, перед бійцями Червоної армії та партизанського руху, перед кожним, хто день за днем наближав звільнення світу від нацизму».

      У цей час присутні на заході змогли переглянути художній фільм під відкритим небом на військову тематику «Нескорена». Це реальна історія Людмили Павличенко – легендарної жінки-снайпера.  З її іменем на вустах солдати йшли у бій, а вороги влаштували на неї полювання. О 23 годині  запалити свічки у знак пам’яті про полеглих . Саме у цей час 72 роки тому набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил та  був припинений вогонь у всій Європі.« повернутися до списку новин