Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

За сприяння ГО «Життя та розвиток громад»   11 лютого 2019 року у залі засідань Тростянецької районної ради   було проведено ІV щорічний Регіональний Форум на тему: «Кроки до розвитку громад».

Переглядів: 348

        У сучасних умовах  суттєвою фінансовою допомогою у вирішенні  конкретних проблем села, міста чи району є гранти. Мабуть, особливо актуальною і потрібною є така діяльність для сільських рад, чиї бюджети не дозволяють самостійно вирішити їхні гострі проблеми. Написання грантових проектів, участь і перемоги у конкурсах надають  позитивного імпульсу   розвитку та збереженню закладів соціальної сфери та вирішенню інших важливих місцевих проблем.     

      

   Даний регіональний форум організовано ГО «Соціальний центр МХП» та ГО «Життя та розвиток громад» за підтримки голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Білозір Лариси Миколаївни.

        У форумі прийняли  участь: народний депутат України Микола Кучер,  голова районної ради Людмила Скапровська, голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, сільські голови, представники районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники галузі освіти, медицини, культури району.

      На форум були запрошені провідні  фахівці у сфері грантової діяльності:   заступник голови правління ГО «Соціальний центр МХП» Мороз Павло Андрійович, директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Гижко Наталя Валентинівна, начальник відділу енергетики та енергозбереження Департаменту житлово-комунального господарства енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА  Магдич Іван Юрійович, адміністратор обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, консультант-експерт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Іщук Віктор Федорович, представник Українського центру культурних досліджень у м.Вінниця, радник міністра культури України з питань децентралізації, заслужений діяч мистецтв України Третьяков Павло Вікторович, заступник директора центру «Соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» Нецкіна Людмила Вікторівна.  

 

Згідно програми, на даному заході обговорили такі питання:

  1. Залучення ресурсів на реалізацію проектів розвитку громад. Вимоги та особливості підготовки проектів на участь у 16 обласному конкурсі громад.
  2. Енергетична ефективність в громадах області.
  3. Культура і креативні індустрії – основа розумної стратегії розвитку території.
  4. Інклюзія. Підтримка людей з інвалідністю.

    Головним завданням Форуму було стимулювання органів місцевого самоврядування та громадських організацій до написання грантових проектів, оскільки в умовах обмежених фінансових ресурсів основною задачею громад  має бути пошук альтернативних шляхів фінансування, а саме – грантова діяльність.

     Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко    розповіла про умови та процедуру написання заявок на  обласний конкус проектів розвитку територіальних громад.   Адміністратор обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, консультант–експерт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук зупинився на критеріях оцінки проектів, зазначив, що є сформована достатньо справедлива формула  оцінки. Людмила Нецкін поділилась досвідом роботи ГО «Гармонія» у впровадженні інклюзивних проектів у Вінниці, на реальних прикладах показала важливість теми доступності для сучасного суспільства та   висловила сподівання на те, що в нашій країні відбудуться позитивні зміни, аби маломобільні люди не відчували своєї безпорадності у соціумі.
       По завершенню форуму  голова районної ради Людмила Скапровська подякувала  спікерам за важливі поради та рекомендації, а громадській організації  «Соціальний центр МХП»  – за щедре співфінансування та плідну співпрацю.   Підводячи підсумки форуму, голова райдержадміністрації Леонід Лобань наголосив  керівникам територіальних громад  про активізацію  роботи у напрямку написання проектів,  адже це один із реальних механізмів залучення коштів для вирішення проблем села.« повернутися до списку новин