Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Щодо епідемічної ситуації на коронавірус в районі.

Переглядів: 450

          Маємо знову гарні новини. 21.05.2020 року  після отримання двох негативних результатів  ПЛР виздоровіло ще 3 пацієнти, які знаходилися разом із сім’ями на самоізоляції. Тобто, станом на 21.05.2020 року на території району осіб з лабораторно підтвердженими діагнозами COVID-19 немає.

Всього за період з 07.03.2020 року на територію району із-за його меж,  які офіційно зареєструвалися, прибуло 205 осіб у 25 населених пункти району. На даний час на самоізоляції знаходиться 14 осіб у 8 населених пунктах району, які прибули з 4 країн – Польща, Литва, Німеччина, Чехія , самоізоляція закінчилася у 210 осіб, в т.ч. у 19 виздоровівших та 191 – прибувших. Сімейними лікарями організовано щоденне в телефонному режимі медичне спостереження, скарг та ознак гострої респіраторної хвороби не відмічається.

У всіх виздоровівших пацієнтів захворювання , викликане COVID-19,  протікало безсимптомно, жодних скарг, які характерні для цього захворювання,  пацієнти не пред’являли, що є також приємним.

З 11.05.2020 року відмічено поетапне послаблення карантину, хоч і карантин продовжено до 22.06.2020 року. Тому хочемо звернути увагу на наступне :

  • заклади охорони здоров’я первинки  працюють в суворому протиепідемічному режимі з використанням засобів індивідуального захисту, антисептиків та деззасобів;
  •  проводиться сортування пацієнтів на амбулаторному прийомі, консультації в телефонному режимі та  режимі онлайн.
  • направлення на стаціонарне лікування  в  відділення Тростянецької ЦРЛ або обласні заклади буде вирішуватися  консиліумом сімейних лікарів, після проведення повного обстеження пацієнта . Тому, в основному буде призначатися амбулаторне лікування, госпіталізація – тільки при наявності показів або в екстрених випадках.
  • наголошуємо на  активізації та узгодження попереднього запису на прийом до сімейного лікаря з метою попередження скупчення пацієнтів.
  • активізації проведення імунопрофілактики серед дитячого та дорослого населення району.

За період з 07.03.2020 року, коли в район прибув перший пацієнт із-за кордону, всього  обстежено 307 осіб, в т.ч. з пневмоніями – 45, контактних – 106, прибувших – 48, інших – 108 осіб.

Проведено 157 швидких тестів та направлено 226 проб на ПЛР у обласну вірусологічну лабораторію.

Мобільною бригадою обстежено 117 осіб, в кабінеті Центру – 190 осіб. Здійснено 18 виїздів мобільної бригади по населених пунктах району та 18 раз доставлено матеріал в обласну вірусологічну лабораторію.

Робота з даного приводу продовжується.

Особливу увагу звертаємо пацієнтів на те, що на сьогоднішній день всі пацієнти , які потребують госпіталізації , повинні мати обстеження на ПЛР.

Тому , безкоштовно методом ПЛР в Тростянецькій АЗПСМ  будуть обстежуватися наступні контингенти:

  • пацієнти, які направляються в обласний онкодиспансер та психоневрологічну лікарню ім.. Ющенка;
  • пацієнти , у яких встановлено діагноз «пневмонія» та отримано позитивний експрес – тест на COVID-19;
  • пацієнти, які після рішення консиліума та узгодження з ІІ або ІІІ рівнем, направляються на госпіталізацію ( вирішується індивідуально);
  • Особи , які прибули із – за кордону та мають клінічні ознаки гострої респіраторної хвороби COVID-19.
  • Контактні особи по позитивному результату на ПЛР (визначаються консиліумом сімейних лікарів індивідуально).

Всі інші особи, які потребують планової госпіталізації в інші заклади, за власним бажанням та інше будуть направлятися в приватні лабораторії  та обстежуватися за власні кошти. Обстеження коштує від 1,5 до 2,5 тис грн. Тому звертаємося з проханням, заздалегідь узгоджувати питання з своїми лікуючими лікарями або з іншими закладами, так як при безкоштовному обстеженні результат отримуємо на 4-5 день після обстеження, в приватній лабораторії – в той же день.

Нагадуємо, карантинні заходи продовжено до 22 червня 2020 року. Тому дотримання їх – це обов’язок кожного з нас.

Всім здоров’я та спокою.

 Адміністрація КНП «Тростянецький РЦ ПМСД»

« повернутися до списку новин