Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних особливостей.

Переглядів: 394

       Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка у навчальному процесі. Діти з вадами розвитку навчаються кожен у своєму звичайному класі, та в складних для них періоди з ними працює асистент вчителя, якщо потрібні додаткові зусилля – у спеціально облаштованій кімнаті.

      У 2017 році проект «Сенсорна кімната, як засіб для навчання і розвитку школярів з особливими освітніми потребами», що його підготувала Тростянецька школа - гімназія отримав грант Вінницької обласної ради та обладміністрації на суму 15 тис. грн.., і днями саме таку сенсорну кімнату під назвою «Добро починається тут» було урочисто відкрито у навчальному закладі. ЇЇ першими учнями стали троє школяриків різних класів молодшої школи. Всього особливих учнів у школі – гімназії – п’ятеро. За індивідуальними програмами вони навчаються ще з початку навчального року, завдячуючи професіоналізму психологів, логопедів, вчителів – асистентів. Наявність сенсорної кімнати, безсумнівно, додасть позитивної динаміки у розвитку  особливих дітей.

      Також до облаштування сенсорної кімнати долучились благодійники, меценати, приватні підприємці.  « повернутися до списку новин