Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Субсидії – що змінилось в порядку нарахування?

Переглядів: 475

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. Що змінилось.

  ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.

 ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів індивідуального електричного опалення субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

  КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:

·         орендують помешкання

·         мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався

·         хочуть отримати субсидію на тверде паливо. Тобто більша частина жителів нашого району.

  ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

·         склад  зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався

·         соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером

·         про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень

      До уваги осіб, які використовують природний газ та електроенергію для опалення житлового приміщення та отримали субсидію!

Восени 2016-го Уряд обіцяв українцям грошову компенсацію за ведення в опалювальний сезон розумного енергоспоживання. Свою обіцянку Уряд Володимира Гройсмана виконав – найближчим часом енергоощадні субсидіанти отримають грошову винагороду від держави. Кабінет Міністрів України 26 квітня 2017 року прийняв рішення провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.

Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій, ініційований Прем’єр-міністром України В.Гройсманом, передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії і 100 куб. метрів  природного газу, якщо цей ресурс використовується для опалення.« повернутися до списку новин