Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Україна вшановує жертв Другої світової війни

Переглядів: 313

Друга світова війна стала страшним лихом для українського народу. Двічі  лінія фронту  проходила через українську землю, народ пережив важкі роки окупації. Пам’ятаємо,  якою величезною ціною  було зупинено агресора. Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, усіх  полеглих героїв.

День  пам’яті і примирення  та День Перемоги  - це нагадування  про найбільшу і найкривавішу світову катастрофу, урок того, що несе воєнна агресія народам.

Довгих шість років земля здригалась від вибухів зброї, проливалась людська кров, рушилась економіка держав. Війна  торкнулась  80% людства. Загальні втрати  військових та цивільного населення складають від 50 до 65 мільйонів осіб. Україна  зробила значний внесок у перемогу, на алтар якої  поклала життя своїх синів та доньок. Демографічні  втрати  держави оцінюють у 8 - 10 мільйонів осіб.

Пройшло 75 років з часу капітуляції фашистської  Німеччини, але і сьогодні в Україні  немає миру.  Протягом шести років  знову наш народ протистоїть агресору, відстоюючи  незалежність та територіальну цілісність держави.

У ці травневі дні схилімо голови і згадаймо подвиг людства, згадаймо  полеглих воїнів, замучених людей у таборах смерті, ненароджених дітей.

Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Вже дуже  мало залишилось у живих учасників війни, на Тростянеччині їх 10 чоловік.  Щороку  ми вшановуємо наших ветеранів.  Напередодні  роковини Перемоги  керівники району – голова районної ради Людмила Скапровська,  заступник голови Іван Повидало,  заступники  голови районної державної адміністрації Таїсія Науменко  та Віктор Задорожний  відвідали ветеранів Другої світової війни, які проживають у районі.  Сердечно вітаючи зі святом,  ветеранам вручили  пам’ятну медаль «За бойові заслуги.  75 років Перемоги», Грамоту районної ради та райдержадміністрації з грошовою винагородою, а також  подарунок від народного депутата  Миколи Кучера.

« повернутися до списку новин