Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Святкування Івана Купала на Тростянеччині.

Переглядів: 624

  

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня.

Свої витоки свято Івана Купала, або Іванов день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також  у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

Сьогодні в селах району будуть проводитись  святкування Івана Купала.

Молодь  має можливість  повеселитись  і гарно провести час  у розвагах та іграх.

     7 липня о 19-00  біля районного Будинку культури відбудеться традиційне свято Івана Купала. В програмі свята: театралізоване дійство, конкурси та розваги, виступ провідних колективів художньої самодіяльності. Запрошуємо тростянчан та гостей селища.

« повернутися до списку новин