Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Кабмін прийняв постанову про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна

Переглядів: 404

  Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна” на засіданні 3 червня 2020 року.

     Постанова розроблена на виконання Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, який набрав чинності 1 лютого 2020. Крім того, вона детально врегульовує процедуру проведення аукціонів в системі “Прозорро. Продажі”.

     Затверджений Порядок передачі в оренду державного та комунального майна врегульовує: процедуру укладення договорів оренди майна; порядок включення майна в переліки першого та другого типів; проведення аукціонів в електронній торговій системі “Прозорро. Продажі”, передачу майна в оренду без аукціону; порядок продовження договорів оренди.

    Закон України “Про оренду державного та комунального майна” передбачає ряд новацій. Наприклад: інформація щодо всіх договорів оренди державного та комунального майна за новим законом є публічною. Вона буде зосереджена на одному ресурсі, яким є Прозорро. Продажі.

      Крім того, згідно з новим Порядком, всі нові договори оренди укладатимуться лише через електронну торгову систему, всі комерційні договори оренди — через онлайн аукціони.

      Також Закон прописує чітку процедуру та строки щодо того, як отримати майно в оренду, якщо воно не використовується самою державою чи органами місцевого самоврядування. Сама процедура оренди майна прискорилася: завдяки новому закону тривалість всього процесу скоротилася до мінімум 50 — максимум 95 днів.

      Ще одним важливим нововведенням є створення двох типів переліків — перелік майна, яке здається через аукціони (комерційно-привабливе майно), та перелік майна, яке може надаватись в оренду без аукціонів.

        Якщо раніше будь-яка організація з довгого переліку пільговиків мала право на отримання будь-якого майна в оренду без конкурсу, то тепер у орендодавців є можливість визначати об’єкти, які є найбільш цікавими з комерційної точки зору, та виставити їх на аукціон, щоб отримати за них максимальний прибуток. Більшість пільговиків зможуть так само брати майно в оренду, але не ті об'єкти, на які є великий попит від комерційних організацій. Це — одна з найважливіших новацій закону.

      Крім того, стартова орендна плата на аукціонах за новим законом розраховується не від оцінки майна, а від його балансової вартості. Електронні аукціони дозволяють знайти ринкову вартість об’єкту "автоматично" — завдяки конкуренції учасників на торгах, за умови повної відсутності "ручного керування" цим процесом. Це дозволяє позбутись оцінки, як зайвого рудименту, економлячи час та гроші орендодавців.

      Обов’язкова оцінка залишилася лише для випадків, коли організація хоче орендувати майно без аукціону. Це дасть можливість державі та місцевим органам влади зрозуміти, якою є "альтернативна вартість" наданого на пільгових умовах без конкурсу майна.« повернутися до списку новин