Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Перший всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» відбувся.

Переглядів: 691

Надзвичайно гарне видовищне свято відбулося 2-4 червня у селі Четвертинівка Тростянецького району – всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». На свято з’їхалися люди з усієї України. Так як захід носив козацьку тематику, то до Четвертинівки завітали громадські організації реєстрового козацтва, дитячі козацькі спілки та загони із багатьох регіонів держави.

Основне дійство відбулося 3 червня. Вже зранку вся площа села була заповнена експозиціями різноманітних виставок: картин, ужиткових експонатів, доробок народних майстрів-умільців із лозоплетіння, ковальства, художньої вишивки, гончарства, тощо. На сільському стадіоні розмістилися світлиці та курені, які презентували територіальні громади району. Всі вироби можна було придбати, а також почастуватися наїдками та напоями, що їх приготували господині із кожного села.

О 10 годині велика колона учасників свята рушила від центра села до Меморіалу Батозької битви. У голові колони – козаки на гнідих конях, козацькі штандарти та прапори. На кургані лунали козацькі пісні, звучала бандура. У всіх виступах звучали слова данини пам’яті нашим предкам, які 365 років тому на цьому історичному місці відстоювали свободу України.

Організатори свята продумали заходи для всіх вікових категорій та уподобань. Бажаючі могли пройти екскурсійними маршрутами по історичних місцях, відвідати місцевий музей та картинну галерею, взяти участь у козацьких забавах та змаганнях військово-історичної реконструкції, послухати концерт духової музики та рок гуртів, кобзарів та бардів, а пізно ввечері подивитися вогняно-піротехнічне шоу «Полум’я віків».

Щоб відвідувачі були ситими, їх пригощали козацькою кашею, юшкою. Свято вдалося! Присутні на ньому щиро дякували всім, хто долучився до його організації.« повернутися до списку новин