Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Нова українська школа в дії

Переглядів: 122

З 1 вересня 2018 року стартувала реформа для всіх першачків, які переступили поріг школи. Саме з них почалося реформування, саме вони почали своє навчання по-новому.  Наша школа  стала Новою українською школою. Акцент робиться на вміння. Наших дітей вчать працювати в колективі і вміти чути і розуміти інших. Освіта  спрямована на розвиток  компетенцій.   Діти вчаться  самостійно шукати інформацію, вирішувати проблеми і ефективно спілкуватись одне з одним. Першокласникам не задають домашні завдання, не ставлять оцінки. Предмети стали інтегрованими, тобто об’єднуються  навколо цікавих для дитини тем і проблем. Заняття відбуваються в ігровій формі, що допомагає краще концентрувати увагу дітей.

       Для того,  щоб навчати дітей по-новому, потрібно самому вчителю працювати по-новому. Підготовка вчителів – це ключове питання в реформі освіти. Міністерство освіти і науки України пропонує спеціальну підготовку для вчителів, які навчатимуть дітей у 1 класі, так зване  онлайн-навчання. Це буде як віртуальна вчительська з методиками і добірками матеріалів для педагогів.

      А  ще вчителі проходять тренінги з впровадження нового Державного стандарту при районних відділах освіти, адже вони стануть першими агентами змін у освіті. Так 29-31 жовтня 2019 року на базі Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст.№2 комунальною установою «Тростянецький районний методичний кабінет» було проведено ІІІ етап тренінгу для вчителів, які навчатимуть першокласників з 1 вересня 2020-2021 н.р.

     Педагоги набували навичок розкриття тем в ігровій формі, які вони вивчатимуть з учнями,  знайомилися з новим курсом «Я досліджую світ», в який інтегрують сім навчальних дисциплін: математична, природознавча, технологічна, інформативна, мовно-літературна, суспільно-історична  і соціальна. Вчителі навчалися сучасним педагогічним методам, які зроблять навчання ефективним, а учнів – щасливими.

      Учасники тренінгу мали гарну нагоду не лише навчатися, але й поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом та новинками. І такі тренінги і надалі будуть проводитися в канікулярний період, щоб якнайкраще підготуватися до роботи в умовах впровадження Нової української школи.

« повернутися до списку новин