Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

На Тростянеччині вшанували пам`ять жертв Голодомору в Україні

Переглядів: 120

Остання субота листопада – день вшанування пам`яті жертв голодоморів в Україні, всесвітня акція «Запали свічку пам`яті» – це сучасне осмислення трагедії всього українства, спільні переживання горя від людських втрат, відчуття болю наших предків, що пережили той страшний геноцид.

Напередодні Дня вшанування пам`яті жертв Голодомору біля пам`ятника керівництво району  та селища, представники структурних підрозділів районної та селищної влади, закладів, установ та організацій, громадськість хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих у часи Голодомору 1932-1933 років, поклали квіти, колоски пшениці та запалили свічки пам`яті на знак шани невинно покараних душ.

Голодомор в Україні 1932-1933 років визнано найстрашнішим злочином проти людяності, штучним знищенням українського народу, який був влаштований тодішнім партійним і політичним керівництвом СРСР на чолі із Йосипом Сталіним як помста українському вільному люду за незламність нашого духу, за нескореність українського характеру.

За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти хіба що  з втратами нашого народу від Другої Світової війни: за різними оцінками, внаслідок голодомору в Україні загинули від 8 до 10 мільйонів наших співвітчизників. На сьогодні 85% громадян вважають ті трагічні події в історії нашої країни ретельно спланованим геноцидом українського народу.

Минуло 86 років… Усе таємне стало явним, і правда про ті події є доступною у кожному підручнику з історії України, а також у багатьох виданнях з Всесвітньої історичної спадщини, наукових монографіях, архівах та фахових дослідженнях істориків усього світу.

Ні наше покоління, ні  покоління наших дітей, онуків не має права забути трагедію українського народу.

 

« повернутися до списку новин