Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Готуємося до реформи вторинної ланки

Переглядів: 127

Голова районної ради провела нараду щодо медичної реформи вторинної ланки, а саме КНП «Тростянецька ЦРЛ». У нараді взяли участь заступник голови районної державної адміністрації  Науменко Т.І., представники адміністрації Тростянецької ЦРЛ, керуюча справами районної ради Піган В.Л., голова постійної комісії районної ради Гора Н.Д. Дане питання на сьогоднішній день є надзвичайно важливим і пріоритетним по вирішенню у районі, адже у 2020 році медичні заклади усіх рівнів перейдуть на модель фінансування Національної служби здоров’я згідно з Законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»

У 2019 році МОЗ України презентувало перший в історії України гарантований пакет медичних послуг, який прийде на заміну нині існуючій медицині.

Гарантований пакет - це послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога. Це базовий набір життєво необхідних медичних послуг, які затверджуватиме Верховна Рада разом із Державним бюджетом на 2020 рік.

Щоб з 2020 року запрацювала програма медичних гарантій необхідно, щоб до весни 2020 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я. Для цього вони повинні автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Це все реалістичні завдання, які первинка уже успішно виконала. Тож це можливо й на рівні спеціалізованої допомоги.

На засіданні було обговорено усі аспекти реформи. Визначено основні пріоритети та напрямки роботи районної лікарні для того, щоб вона була конкурентоспроможною на ринку надання медичних послуг. У першу чергу адміністрація лікарні має визначитися із пакетом послуг, які зможуть надаватись населенню відповідно до нових вимог законодавства. Основним завданням на сьогоднішній день є оновлення і придбання медичного обладнання,  в пріоритеті – рентген апарат. У подальшому вторинну ланку медицини Тростянецької ЦРЛ чекає реорганізація відділень, комп’ютеризація кожного робочого місця профільного лікаря у стаціонарі, підвищення кваліфікації медичного персоналу.

Наразі, вже встановлено та забезпечено роботу комп’ютерного обладнання робочих місць лікарів поліклінічного відділення, придбано цілий ряд необхідної медичної апаратури.

«Наше спільне завдання – влади та комунального підприємства – забезпечити надання медичної допомоги населенню значно якіснішої у період реформи», - зазначила Л.Скапровська.

« повернутися до списку новин