Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Сьогодні українці у всьому світі відзначають День вишиванки. Свято припадає на третій четвер травня, починаючи від 2006 року. Тоді його започаткували студенти Чернівецького національного університету.

Переглядів: 392

   Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають, щоб День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишита сорочка – органічна складова життя та культури українців.

Споконвіку в українських родинах майстерність вишивання сорочок передавалася від матері до доньки, що символізувало єдність поколінь та єдність усього народу.

 

     День вишиванки  традиційно  відзначається і у Тростянецькому районі, зокрема  у Тростянецькій районній раді та райдержадміністрації. Державні службовці сьогодні прийшли на роботу у святкових вишитих сорочках. Для історії було зроблено фото.

    Вишиванки – один із символів українського народу, знак зв’язку поколінь, пам’яті про історичну спадщину. Дане свято  – це підтвердження інтересу до своєї історії, культури, бажання єдності, взаєморозуміння, вшанування національних традицій та звичаїв. 

« повернутися до списку новин