Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

У Тростянецькому районі планують відремонтувати дороги!

Переглядів: 189

      У зв’язку з обмеженим фінансуванням біля 90 відсотків автомобільних доріг загального користування не ремонтували понад 30 років. Відтак автомобільні дороги загального користування не відповідають сучасним вимогам, як за міцністю так і за рівністю. Наразі відбувається реформа дорожньої системи, створено Державний дорожній фонд, який розподіляє кошти на ремонти доріг між Укравтодором, що займається дорогами державного значення, та місцевими адміністраціями. Почали розроблятися проєкти, виконуватися ремонтні роботи та будуватися нові дороги.

      На дороги загального користування місцевого значення з Державного бюджету Вінниччина отримала субвенції у 2018 році – 623 млн. грн., у 2019 році – 840 млн. грн., на 2020 рік передбачається – 1 млрд. 262 млн. грн. Цього року направляється також 67 млн грн на ремонт комунальних доріг, а в області їх понад 16 тис. км.

      Після завершення осінньо-зимового періоду 2019-2020 років, як показали результати проведеного обстеження, в районі найбільш пошкодженими ділянками  автомобільних доріг є автомобільні дороги загального користування державного значення, інтенсивність руху на яких найбільша: Т-02-02 на ділянці  с. Цибулівка – с. Ободівка виїзд в сторону с. Баланівки та Р-02-22 Гордіївське перехрестя – виїзд в сторону м. Бершаді.

     Покращення якості дорожнього покриття району дозволить забезпечити  мобільність і інтеграцію, доступ до соціального життя, привабливий інвестиційний клімат та сталий економічний розвиток.

      На 39 сесії Тростянецької районної ради депутати внести зміни до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Тростянецького району, якими передбачили спів фінансування ремонту доріг, у тому числі кошти на  розробку проєктно-кошторисної документації на дорогу Т-02-02 (Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань) через села Цибулівка та Ободівка та на дорогу Т-02-22 (Шпиків-Тульчин-Тростянець-Бершадь) від перехрестя с. Гордіївки в сторону м. Бершаді. Фінансування ремонту доріг здійснюватиметься як коштом державного бюджету, так і районного бюджету. Поточний середній ремонт – це той вид ремонту, на який уже надається гарантійний термін експлуатації та залучаються фінансові ресурси з різних джерел. 

     У 2020 році планується на автомобільних дорогах загального користування державного значення поступово відмовитись від вибіркового ямкового ремонту та розпочати роботи із суцільного асфальтування доріг. Велика увага цього року приділятиметься і проведенню центральної автомобільної дороги району Р-33 – м. Ладижин – с. Ободівка – виїзд в сторону смт. Чечельник.

        Що стосується  автомобільних доріг загального користування місцевого значення, то у 2020 році також планується активізувати проведення ремонтних робіт на них. З управлінням дорожнього господарства облдержадміністрації уточнено перелік та обсяги робіт, які будуть виконані – до с. Савинці, с. Верхівки, с. Ілляшівки, с. Скибинець, с. Дубини, с. Китайгорода. Загальний обсяг робіт з ремонту місцевих автомобільних доріг становите понад  10 млн грн, співфінансування – 1,305 млн.. грн.
 « повернутися до списку новин