Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Молоко у населення купуватимуть до липня 2018 року.

Переглядів: 662

   Молоко від населення прийматимуть й надалі. Введення нового стандарту відстрочено на півроку. Переробники молока з початку нового року більше не зможуть купувати сировину в селян - таку новину поширювали ЗМІ у листопаді-грудні цього року.  Пояснювалось це вимогами Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яка передбачала введення нових технічних регламентів та вимог щодо сировини.  Наразі на українському ринку перебуває орієнтовно 25 % молока з домогосподарств, і саме на нього, здебільшого, скаржаться споживачі. Наразі в Україні з 1997 року діє ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче, незбиране», затверджені технічні умови збирання молочної сировини. І саме на виконання міжнародних зобов`язань ще з 1 січня 2017 року мали вступити у дію нові технічні умови – для цього розроблено проект ДСТУ 3662-201 «Молоко – сировина коров’яче. Технічні умови». Втім їх відразу відстрочили до 1 січня 2018 року. За пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства України у листопаді цього року прийнято рішення про внесення численних змін до відповідних нормативних документів, серед яких – чергове подовження строків введення в дію стандарту. А отже – продовження можливостей використання молочної сировини низької якості. Таким чином, термін надання чинності ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» перенесено з 1 січня 2018 року на 1 липня 2018 року. Одночасно, перенесено термін скасування чинності ДСТУ 3662–97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» з 1 січня 2018 року на 1 липня 2018 року. Відтак, переробні підприємства закуповуватимуть молоку у населення принаймні до липня ц.р.

   З метою недопущення призупинення заготівлі молока від особистих селянських господарств пропонуємо власникам молочного поголів’я скористатись "Програмою розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016–2020 роки», згідно якої з обласного бюджету відшкодовують 50% витрат на закупівлю апаратів для індивідуального доїння та холодильних установок для зберігання і охолодження молока тим домогосподарствам, які утримують три і більше корів.

   Для подачі заявки та пакету документів необхідно звернутися до Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 15 а, кім. 314 або ж за тел. 670832.« повернутися до списку новин