Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Вакцинація - триває!

Переглядів: 217

      Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

     За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 30-го тижня 2019 року на кір захворіли 214 людей — 110 дорослих і 104 дитини. Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. Щеплення — єдиний надійний захист від кору.

     За даними комунального некомерційного підприємства  «Тростянецький районний центр первинної медико – санітарної допомоги»  з початку року у Тростянецькому районі  було зафіксовано 17 випадків захворювання на кір, із них 4 підтверджено клінічно, 1 – не підтвердився.

    Щороку кількість випадків захворювання  зростає з початком навчального року, тому важливо захистити себе і зробити щеплення до вересня.  Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору.  Тростянецький районний центр первинної медико – санітарної допомоги закликає всіх дотримуватися календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Також усі, хто бажає зробити щеплення, можуть звернутися у медичний заклад у будь – який час, вакциною лікарня забезпечена на 100 відсотків.

    Не менш загрозливою хворобою  є  дифтерія.  Якщо в кількох словах - дифтерія небезпечна високою смертністю. Хворіють на дифтерію не щеплені або не ревакциновані люди. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Сьогодні комунальне некомерційне підприємство «Тростянецький районний центр первинної медико – санітарної допомоги» приєдналось до всеукраїнської акції «Вакцинований – захищений» і проводять щеплення від дифтерії усім бажаючим .  

   Зверніться  до свого сімейного лікаря і  дізнайтеся  про вакцинацію!

   Не нехтуйте своїм здоров’ям ,  здоров’ям своєї родини та оточуючих вас людей!

« повернутися до списку новин