Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Процес об’єднання громад розпочався на Тростянеччині

Переглядів: 487

Тростянецька селищна рада надіслала Демидівській сільській раді   пропозицію  про об’єднання  в одну територіальну громаду з адміністративним центром у  селищі Тростянець. Це обговорювалось під час громадських слухань, які пройшли у с. Демидівка  24 листопада.

  Виступаючі зазначили, що процес об’єднання територіальних громад має проходити виключно за принципом добровільності, насамперед враховувати те, чи зможе об’єднана  громада бути самодостатньою. Адже держава, реалізуючи у країні реформу децентралізації, надає додаткові повноваження громадам, які не лише матимуть більше можливостей самостійно заробляти гроші, а й  думати над тим, як утримувати всю інфраструктуру, забезпечити якісне сполучення.

Людей цікавили різні питання, зокрема проведення капітального ремонту дороги, яка з’єднує  населені пункти, інфраструктурного розвитку села, надання якісних адміністративних послуг. На ці та інші питання у ході спілкування відповідала  Тростянецький селищний голова  Людмила Червонецька. Вона  запевнила, що дорога обов’язково буде побудована, буде  забезпечено транспортне сполучення  між громадами. Як результат, представники Демидівської  громади одноголосно  погодились на об’єднання. Наступний етап процесу – обговорення цього питання на черговій сесії сільської ради, де відповідне рішення повинні прийняти місцеві депутати.

Тема добровільного об’єднання громад наразі є чи не однією з обговорюваних, бо безпосередньо стосується кожного: як чиновників, так і пересічних громадян.« повернутися до списку новин