Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту .

Переглядів: 134

       

            «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження» - саме ці слова звучали 1 листопада 2005 року, коли Генеральна асамблея ООН прийняла відповідну резолюцію про оголошення  Дня пам»яті  жертв Голокосту. 

Голокост розуміємо, як систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною у 1933-1945 рр. У цей час було створено близько п’яти тисяч концентраційних таборів. 

Євреїв поміщали у гетто, а потім могли відправити до газових камер, де відбувались масові вбивства. На окупованій території СРСР більшість з них гинули від куль у протитанкових ямах, які вони часто самі для себе й викопували. 

Саме 27 січня 1945 року українські військові увійшли до концтабору Аушвіц (Освенцім), який став символом нелюдських злочинів нацистів. До весни 1943 року там працювали чотири газові камери, в яких використовувався газ Циклон Б. Тут могли вбити 6 тисяч людей за один день. За різними оцінками у цьому таборі загинули від 1,5 до 2,2 мільйона осіб.

Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв, але ці оцінки є досить приблизними, адже повного поіменного списку загиблих немає. 

На українських землях за час Голокосту загинули близько 1,5 мільйона євреїв і більше 4 мільйонів українців і представників інших національностей.

    По всій країні розкидані братські могили знищених громадян єврейської національності. Не оминула ця страшна  трагедія  і  Тростянецький район. У селах Ободівка, Нова Ободівка, Цибулівка, Верхівка у єврейських гетто були знищені сотні громадян України у роки Другої світової  війни. Нині на місцях могил споруджено пам»ятні знаки.

 Сьогодні  голова районної ради Скапровська Л.В. , Ободівський сільський голова Ременюк К.В. та керуюча справами виконавчого апарату районної ради  Піган В.Л.  поклали  квіти  до меморіального знаку жертвам  Голокосту у селі Ободівка .

  Вшануймо пам’ять безневинно замордованих людей!

 « повернутися до списку новин