Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Визначено 63 спроможні територіальні громади на Вінниччині.

Переглядів: 357

Одні радіють, що вдалося відстояти свою ОТГ як окрему адміністративну одиницю. Інші засмучені, тому що до їх думки не дослухалися. Є й такі, які збираються подавати до суду, бо вважають такий поділ на громади несправедливим.

Відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 р. № 512-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області» на території Тростянецького району буде функціонувати 2 територіальні громади Тростянецька та Ободівська ОТГ. До Тростянецької ОТГ увійдуть - Тростянецька, Будянська, Глибочанська, Гордіївська, Демидівська, Ілляшівська, Капустянська, Летківська, Олександрівська, Оляницька, Савинецька, Тростянчицька, Четвертинівська територіальні громади, а до Ободівської ОТГ – Ободівська, Верхівська, Новоободівська, Торканівська, Цибулівська.

Такий перспективний план передбачає, як буде організована влада на території області протягом найближчих десятиліть. Всі громади, які вказані, мають високий або середній рівень спроможності. Можна говорити, що в майбутньому вони будуть економічно спроможними.

 В ОТГ є економічна та політична складова. Всі громади були перераховані в частині фінансової та інституційної або “людської” спроможності – чи на певну кількість населення є відповідна кількість кадрів, які можуть забезпечити функціонування апарату. Прораховані логістичні маршрути – майже всі населені пункти мають сполучення з адміністративним центром ОТГ.

Передбачається, що місцеві вибори вже мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основі.

« повернутися до списку новин