Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Пенсійний фонд повідомляє!

Переглядів: 109

   З 1 грудня  зростуть розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

       Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із 1 грудня підвищуються розміри прожиткового мінімуму (далі-ПМ) для різних груп населення. Зокрема, розмір ПМ для осіб які втратили працездатність, збільшується із 1712,00 до 1769,00 грн. Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком, мінімальних пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсій,  розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Насамперед зростає мінімальний розмір пенсії за віком. Нагадаємо, відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

     Отже, мінімальний розмір пенсії за віком 1712,00 грн. збільшується на 57 грн. і становитиме 1769,00 грн. А непрацюючим пенсіонерам, у яких пенсія за віком обчислена за формулою, є більшою за мінімальну, перераховується доплата за понаднормовий стаж. Кількість років понаднормового стажу залежить від того, коли особа виходила на пенсію: якщо до 01.10.2017, то повний стаж становить 20 років для жінок і 25 років для чоловіків; якщо після цієї дати, то для жінок-не менше як 30 років страхового стажу, для чоловіків-35.« повернутися до списку новин