Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Кущовий семінар у Крижополі

Переглядів: 574

8 серпня 2017 року в  Крижопільському районному будинку культури  відбувся  запланований Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування спільно  з Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», кущовий семінар на тему «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад».

    У роботі семінару від Тростянецького району  прийняли сільські голови,секретарі сільських рад і відповідальні  за грантову діяльність .

        У даному заході прийняв участь заступник Голови обласної Ради Михайло Кременюк, який виступив з вітальним словом перед присутніми та наголосив на важливості співпраці, задля кращого майбутнього територіальних громад.

Також всіх присутніх привітали заступник голови Крижопільської районної  райдержадміністрації Валентина Круць та заступник голови  районної ради Іван Русін .

    Перший заступник Керівника Секретаріату   ВОАОМС Володимир Репей розповів про діяльність Асоціації в плані створення грантової вертикалі у Вінницькій області та про навчання грантовій діяльності представників ОМС у кожному районі Вінниччини.

         Представник Вінницького обласного ресурсного центру розвитку громад  Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток  орієнтований на громаду»Анастасія Ланіна виступила з доповіддю про розвиток та мобілізацію громади,де наголосила, що лише активна позиція громади дозволяє її членам вільно розвиватися та відстоювати спільні інтереси. Вона також  висвітлила нюанси успішної діяльності громадської організації ,основні етапи створення стратегії розвитку громади  і  основні типові  помилки при подачі грантових проектів.       З  досвіду  діяльності Ресурсного Центру розвитку громад Крижопільського району виступила начальник відділу економічного аналізу прогнозування головного управління регіонального розвитку райдержадміністрації керівник Центру – Катерина Астапенко. 

Про успішну діяльність даного напрямку, на прикладі Ресурсного Центру з сталого розвитку при ВТЕІ КНТУ, розповіла координатор Центру – Наталія Махначова. 

Про обласний конкурс проектів  розвитку територіальних громад  розповів Віктор Іщук, висвітливши особливості роботи Адміністратора конкурсу. В ході даного виступу було висвітлено різні підходи роботи над грантовою діяльністю, на прикладі Крижопільського, Тростянецького, Калинівського і Тиврівського районів. Віктор Іщук звернувся до учасників семінару з проханням, при наявності пропозицій щодо методики створення ресурсних центрів та пропозицій щодо положення про 15 обласний конкурс проектів розвитку громад – звертатися, безпосередньо, до нього.

Віктор Гайдей – начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА виступив перед учасниками семінару з темою розвитку виробничо-закупівельних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі.  У своїй доповіді розповів про наявні кооперативи і їх створення, а також особливості їх розвитку. Учасників семінару  отримали інформацію про пільгове кредитування фермерських і особистих селянських підприємств та про необхідний пакет документів для кредитування сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

 Артур Бойко - начальник юридичного відділу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області розповів про практику вирішення земельних спорів,  висвітлив нюанси врегулювання питань погодження передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів у користування або у власність з органами місцевого самоврядування, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки.

 Питання  про  поводження з твердими побутовими відходами висвітлила  заступник начальника управління житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА – Тетяна Бурковська.  Марія Зонова – начальник відділу комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА розповіла про нормативні акти, що стосуються тарифоутворення.

Презентовано відео-ролик започаткованої Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування серії репортажів про висвітлення кращих практик із залучення коштів на розвиток громад. Даний відеоматеріал висвітлив інформацію про створення та діяльність СОК «Вільшанський колосок» (с. Вільшанка Крижопільського району).

Підсумки заходу підвів Володимир Репей та подякував всім учасникам семінару від імені Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

 

 

« повернутися до списку новин