Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Розпочався черговий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

Переглядів: 122

     

    З 1 січня розпочався черговий  етап подання  декларацій особи, уповноваженого на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Закон передбачає, що державні службовці, представники органів місцевого самоврядування та інші суб’єкти декларування, зобов’язані  щорічно до 1 квітня подавати  шляхом заповнення на офіційному  веб-сайті НАЗК  декларацію за минулий рік.  

        Законом України від 02.10.2019 року № 140 – ІХ «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено ряд змін, зокрема до статей  1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції».  Необхідно врахувати, що внесеними  змінами  значно розширено коло суб’єктів декларування. Зверніть увагу,  що з 01.01.2020 року  декларувати  в обов’язковому  порядку  доведеться не  лише особу, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування, а й дітей  зазначеного суб’єкта до досягнення  ними повноліття – незалежно від  спільного проживання із суб’єктом. Серед новацій  - також необхідність декларування  осіб, що  спільно проживали із суб’єктом декларування  станом на 31 грудня  звітного періоду або сукупно  протягом не менше 183 днів  протягом року, що передує  року подання декларації. Крім звичних  відомостей  з’явилась вимога  вказувати реєстраційний номер  облікової картки платника податків, серію та номер паспорта  громадянина України, унікальний номер  запису в Єдиному державному  демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

            Також  з 1 січня 2020 року обов’язок повідомляти  НАЗК  про суттєві зміни у майновому стані стосується лише об’єктів декларування,  які є службовими особами,  які займають  відповідальне та особливо відповідальне  становище, та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

« повернутися до списку новин