Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Плата за нерухомість

Переглядів: 571

         

            Фізичні особи ,що мають у власності нерухомість ,наразі отримують  від фіскальних податкових органів  податкові повідомлення – рішення про сплату сум  податку на нерухоме майно.

Податок нараховується  за 2016 рік  за нормами  оподаткування ,що встановлені минулоріч  органами місцевого самоврядування ,залежно  від місця розташування  та типів  об’єктів нерухомості у розмірі,що не перевищує  2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати ,встановленої законом на 1 січня  звітного (податкового) року за 1 квадратний  метр  бази оподаткування.

База оподаткування  об’єктів  житлової та нежитлової нерухомості обчислюється  на підставі  даних Державного реєстру  речових прав на нерухоме майно. При цьому  для фізичних осіб  оподатковані квадратні метри зменшуються:для квартир  -  на 60кв.метрів; для житлових будинків  - 120кв.метрів; для різних типів об’єктів  житлової нерухомості – на 180кв.метрів.  Пільги не застосовуються ,якщо об’єкти використовуються їх власниками  з метою отримання доходів (здаються в оренду,лізинг,позичку,використовуються в підприємницькій діяльності).

По Вінницькій області  ставки податку  використовуються досить різноманітні : найнижчі 0,01 відсотка, а найвища  2 відсотка. Тож  найбільше  за кожен  надлишковий квадратний метр нерухомості фізична особа буде сплачувати  27,6 грн.

У Тростянецькому районі  органами місцевого самоврядування затверджені ставки : найнижчі 0,01 % і найвищі  1%. На сьогоднішній  день сформовано та розіслано  1213 повідомлень  по податку на нерухоме майно. Податкове зобов’язання з даного   податку складає  486,3тис.грн. Таким чином місцеві бюджети отримають  серйозний фінансовий ресурс.

Сплатити  ж податок  платник повинен  до місцевого бюджету  за місцем розташування  об’єктів оподаткування  протягом 60 днів  з дня вручення податкового повідомлення – рішення. За несвоєчасну сплату  застосовується штраф від  10 до 20 відсотків  суми податкового боргу,а також пеня.« повернутися до списку новин