Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

На базі відділу освіти райдержадміністрації відбулась нарада для директорів середніх загальноосвітніх шкіл району.

Переглядів: 836

Сьогодні на базі відділу освіти райдержадміністрації відбулась нарада для директорів середніх  загальноосвітніх  шкіл району. У роботі наради взяли участь голова районної державної адміністрації Леонід Лобань, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Валентина Піган. Основною темою зібрання  став розгляд нового Закону України «Про освіту», який вступив у дію з 28 вересня 2017 року. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Ільченко Ольга Федорівна звернула увагу на основні зміни, які відбулись у вказаному законі, а саме: керівник закладу буде обиратися на конкурсній основі,  з яким буде укладено контракт відповідно до законодавства; навчальним  закладам пропонується обрати один із трьох статусів: бюджетна установа, неприбутковий заклад освіти та прибутковий заклад освіти;  директори закладів освіти зможуть самостійно, без погодження з  органами управління, розпоряджатися грошовими надходженнями від провадження статутної діяльності, зокрема від платних послуг. Звернула увагу на те, що  перехід на автономний статус та господарський розрахунок це позитив, адже заклади освіти зможуть покращити свій матеріальний стан, надавати додаткові стимули для педагогів, що підвищить якість навчання. Також у новому законі значно розширюються повноваження засновника закладу освіти та багато інших аспектів щодо якості надання освітніх послуг. «Треба розуміти,- сказала Ольга Федорівна,- що від прийняття базового закону до прийняття нових редакцій спеціальних законів пройде мінімум 2 роки, адже йдеться про довгу процедуру написання законопроекту, обговорення, схвалення Урядом, розгляд у парламентському комітеті та у сесійній залі в першому і другому читанні. Це означає, що повністю реформаторські норми, закладені в цьому законі, зможуть запрацювати тільки у 2019-2020 навчальному році».

     Також на конференції було приділено велику увагу стану протипожежної безпеки у навчальних закладах освіти. Спеціалісти із відділу надзвичайних ситуацій вказали на ті недоліки,  які є у школах, а це і несправність вогнегасників, і протипожежної сигналізації, захисних засобів та інше. Важливим було питання готовності закладів освіти до опалювального періоду та успішності його проходження. Голова райдержадміністрації  звернув особливу увагу на ряд проблем і поставив контрактні завдання перед відділом освіти.

       Виконуюча обов’язки завідувача комунальної установи «Тростянецький районний методичний кабінет» повідомила присутнім про початок конкурсу «Кращий учитель 2018 року» та початок проведення олімпіад серед вихованців шкіл  по ряду  предметів, що викладаються у школах.   

  Також було розглянуто ряд питань , що стосувались фінансового забезпечення, зокрема закупівлі товарів різного вжитку  через систему «PROZORO» її переваги і недоліки, безпечних умов праці та інше.

       Конференція пройшла конструктивно та в дискусійному характері. « повернутися до списку новин