Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

На Тростянеччині 2 червня пройшов Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». Започаткований у минулому році фестиваль вдруге відбувся у селі Четвертинівка- історичному та мальовничому куточку Поділля на берегах Південного Бугу.

Переглядів: 468

         На Тростянеччині 2 червня пройшов  Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва». Започаткований у минулому році фестиваль вдруге відбувся у селі Четвертинівка- історичному та мальовничому куточку Поділля на берегах Південного Бугу. Захід став непересічною подією культурного життя України, адже у ньому поєднано вшанування славетної історії держави, виховання патріотизму та, разом з цим, презентація туристичного потенціалу краю. Відрадно,  що на  фестиваль з’їхались не лише жителі Тростянеччини, а і люди із різних регіонів України.

     Організатори свята продумали насиченність всієї програми:екскурсії історичними місцями, ярмарок етновиробів і виставки народних умільців, історико-літературна галявина, надзвичайна концертна програма, ігри, розваги для дітей та дорослих, національна кухня та багато іншого.

     Розпочався захід масштабною ходою до Меморіалу козакам  полеглим у Батозькій битві. Учасники фестивалю колоною на чолі з козаками верхи на конях пройшли кількакілометровий шлях до Кургану, пронісши тридцятиметровий стяг  України - символ незалежності, державності, вольності.  Присутні вшанували героїчних предків кобзарською піснею, хвилиною мовчання та живими квітами.

    Всі територіальні громади району представили на святі свої унікальні доробки: вироби прикладного мистецтва, творчі привітання, особливості місцевої кухні.  Гості фестивалю мали змогу отримати естетичну насолоду від  вишиванок, картин, різноманітних виробів, а також скуштувати  українські національні страви та напої.

    Офіційна частина  розпочалась на головній сцені фестивалю із вітальних слів поважних гостей, спонсорів та організаторів свята.

   Подяки та подарунки були вручені Генеральному спонсору фестивалю народному депутату України Миколі Кучеру та ГО «Соціальний центр МХП», депутату Вінницької обласної Ради Ігорю Хмілю, керівнику СТОВ ім. Б. Хмельницького Сергію Ровишину, представникам облдержадміністрації: Світлані Василюк, директору  департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та  Валентині Троян, заступнику начальника управління культури та мистецтв

   Самодільні митці із різних регіонів  Вінничини дарували глядачам свою пісенну творчість. Надзвичайно гострі емоції  викликав кінний театр «Українські козаки» Олега Юрчишина. Кінний театр – унікальний колектив в Україні, репертуар якого побудований на виконанні трюків та вправ, які застосовували у минулому воїни-козаки.

    Незабутнє враження справили  музичні гурти «Колір Ночі», «Чумацький Шлях», «Друже Музико» та «Широкий лан». Їхня творчість не тільки професійна, а й носить високопатріотичний, художньо насичений характер. Завершився  фестиваль опівночі  вогняно-піротехнічним шоу «Полум`я віків».

    На думку учасників та гостей свято дійсно вдалося.« повернутися до списку новин