Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Старт другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.

Переглядів: 141

Питання  реформування вторинного рівня медичної допомоги постійно на порядку денному районної ради, адже засновником КНП «Тростянецька центральна районна лікарня» є районна рада. Неодноразово за останній місяць відбувались зустрічі, обговорення  першочергових проблем лікарні з метою  забезпечення першочергових заходів, аби заклад отримав з 1 квітня 2020 року  ліцензію на медичну практику.  Для процесу реформування вкрай необхідні законодавчі документи, які і мають вирішити питання реформування.

Так 27 листопада Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я. Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України.

Держава вже сьогодні  оплачує медичні послуги на рівні первинної ланки за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Людина звертається до сімейного лікаря, педіатра або терапевта та отримує послуги безкоштовно. Лікар, який обслуговує багато пацієнтів, отримує гідну зарплатню. Тепер нові правила фінансування почнуть працювати для спеціалізованої медичної допомоги. Для цього медичні заклади вторинного рівня повинні укласти договори з Національною службою здоров'я України. З 1 квітня програма медичних гарантій діятиме для всіх видів допомоги».

Згідно з рішенням Уряду, з 1 січня 2020 року продовжується фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги. Продовжується програма «Доступні ліки», яка буде розширюватися.

 Уряд також ухвалив рішення щодо запровадження госпітальних округів для того, щоб пацієнти мали доступ до якісної та спроможної мережі медичних закладів, і  визначив  чотири державні стратегії у сфері громадського здоров'я, направлені на профілактику, щоб люди менше хворіли.

Відповідно робота проводиться і у наших медичних закладах. Первинна ланка вже пройшла  необхідні відповідні перетворення, а на черзі виконуються роботи  у медичному закладі вторинного рівня. Нещодавно рішенням сесії районної ради на придбання комп’ютерної техніки  і програмного  забезпечення  для КНП "Тростянецька  центральна районна  лікарня"  виділено – 350 тис.грн.

« повернутися до списку новин