Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

ЩО ТАКЕ ПРОБАЦІЯ ТА ЯКА ЇЇ ОСНОВНА МЕТА? Пробація – це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у виді позбавлення або обмеження волі.

Переглядів: 458

                Пробація – це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у виді позбавлення або обмеження волі. У світі вона існує вже більше 200 років, але для України це відносно нова система, адже Закон «Про пробацію» був ухвалений в 2015 році. Втім, робота над питанням впровадження пробації в Україні розпочалася ще з 2002 року, коли було перше розпорядження Кабінету міністрів і доручення Державному департаменту з питань виконання кримінальних покарань вивчити на підставі шведського досвіду можливість впровадження в Україні системи санкцій, альтернативних позбавленню волі.

Слід наголосити, що, по-перше, пробація – це не покарання, яке застосовують замість позбавлення волі, а система. Вона передбачає в т.ч. і покарання, альтернативне позбавленню волі, але головна її суть у тому, що вона включає ще й інші елементи. По-друге, головною метою пробації є безпека суспільства. Пробація не означає можливість правопорушника уникнути покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства.

Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавства, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.

Україна рухається шляхом реформ. Безпосередньо дотична до того, щоб громадяни відчули зміни на собі, реформа, яка відбулася з прийняттям Закону «Про пробацію». Працівники пробації наразі забезпечують повернення людини, яка вчинила правопорушення,  до суспільства.

Тростянецький міськрайонний відділ з питань пробації  вул. Поштова, 40/1, смт. Тростянець« повернутися до списку новин