Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

75 років із дня завершення Другої світової війни

Переглядів: 676

   Сьогодні, 02 вересня минає 75 років із дня завершення Другої світової війни, яка трагічною сторінкою увійшла у життя мільйонів українців, забравши життя кожного п’ятого українця.    

   Світлу пам’ять  земляків, життя яких обірвала Друга світова війна, на Тростянеччині  хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу пам’яті, вшанували голова районної ради Людмила Скапровська, голова райдержадміністрації Таїсія Науменко.

    Друга світова війна торкнулася кожної української родини. Це була національна трагедія українського народу. Ті далекі події мали трагічні наслідки для кожної української родини.

    Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі у якому  взяли участь 80% людства, бойові дії велися двома третинами існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. Згідно з оцінками істориків, ця війна забрала життя понад 60 мільйонів людей. Вигляд майже всього світу був змінений у найбрутальніший спосіб.

     Подвиг ветеранів Другої світової війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.

    На жаль, вже дуже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

    Вічна і світла їм пам’ять! Вічна слава солдатам-переможцям!

« повернутися до списку новин