Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Вибори 2020, відбулися

Переглядів: 123

   В Україні 25 жовтня  відбулися  місцеві вибори.  Всі виборчі дільниці у районі відчинилися о 8-й ранку і працювали безперервно до 20:00.

   Цього разу проходили одночасно і чергові, і перші вибори. Жителі району обирали голів Тростянецької та Ободівської  громад, а також депутатів до Вінницької обласної, Гайсинської районної, Ободівської  сільської та Тростянецької селищної рад у об'єднаних територіальних громадах (ОТГ). 

   За підрахунками явка на виборчих дільницях Тростянеччини була  нижчою від попередніх виборів . Така ж ситуація склалась по всій державі.

   Цього року місцеві вибори пройшли за новими правилами, встановленими новим Виборчим кодексом України. Зокрема, за системою відкритих партійних списків, при якій політичні партії висували своїх кандидатів, а виборці обирали не тільки політичну силу, а конкретних її висуванців.

   Голосування у тих громадах, де зареєстровано до 10 тисяч виборців, проходить за мажоритарною системою. Так обирались депутати до Ободівської  сільської ради.  Якщо ж у громаді зареєстровано понад 10 тис. виборців, вибори проводяться за пропорційною системою з відкритими списками.

   Вибори пройшли без порушень чинного виборчого законодавства.

   Перемогу на посаду Тростянецького селищного голови  отримала Червонецька Людмила Іванівна, Ободівським сільським головою обрано Ременюка Костянтина  Васильовича.

   У районі найбільше голосів  виборців набрали політичні партії Українська стратегія Гройсмана, Європейська Солідарність, Батьківщина.

Узагальнені  офіційні дані  по району ще  опрацьовуються ТВК.

« повернутися до списку новин