Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

22 листопада у районній раді відбулась нарада-семінар, яку провела голова районної ради Людмила Скапровська.

Переглядів: 305

Участь у нараді взяли керівники територіальних громад та головні бухгалтери. На заході був присутній та виступив голова райдержадміністрації Леонід Лобань.

На розгляд присутніх було винесено ряд питань, що безпосередньо стосуються місцевих рад та мешканців громад. Закінчення року є напруженим періодом у діяльності органів місцевого самоврядування, адже завершується виконання цьогорічних завдань та йде підготовка до планування наступного періоду. Тому і обговорювали самоврядці району питання формування бюджетів на 2019 рік. Про особливості бюджетного процесу та розробку місцевих бюджетів на новий рік йшлося у виступі начальника фінансового управління райдержадміністрації Лариси Сандуляк. Також вона зупинилась на тих проблемах, які виникли при виконанні дохідної частини бюджету у ряді сільських рад, та резервах щодо їх вирішення.

 Нині йде напружена робота по оформленню субсидій на новий опалювальний період. Про нововведення та особливості субсидійного процесу озвучила у своєму виступі начальник управління праці та соціального захисту райдержадміністрації Наталія Томін. Зокрема, вона на конкретних прикладах проаналізувала механізм нарахування субсидій за житлово-комунальні послуги.Посадові особи місцевого самоврядування мають володіти відповідною інформацією, адже до сільських рад також звертаються жителі громад, а найчастіше – пенсіонери.

Інше не менш актуальне питання, яке обговорювалось, стосувалось функціонування сільських закладів охорони здоров’я.  Стан та перспективи розвитку цього напряму аналізував головний лікар коммунального некомерційного підприємства «Тростянецький районний центр первинногї= медико-санітарної допомоги» Володимир Пересунько. Нині на території сілььских населених пунктів функціонують лікарські амбулаторії та ФАПи. Згідно законодавства ФАПи мають право на існування у тих селах, де проживає не менше 750 чоловік населення. У районі є населені пункти із меншою кількістю мешканців. Тому, щоб зберегти медичні заклади у таких селах, необхідно об'єднати зусилля та ресурси районного та сільських бюджетів.

Нарада пройшла у діловому руслі із конкретними завданнями.  

 « повернутися до списку новин