Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Козацькому роду нема переводу…

Переглядів: 458

13 жовтня 2017 року, у переддень відзначення Дня  українського козацтва, Дня  захисника України, за участю відділу освіти Тростянецької райдержадміністрації, комунальної установи «Тростянецький районний методичний кабінет» районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») зібрав на території спортивного комплексу «Колос» 120 учнів із 12 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. та представників місцевого самоврядування, району, громадськості.

       Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») проводиться у навчальних  закладах України з 2003  Міністерствами освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ «Центр Національного Відродження».

       В Україні джурами завжди називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Інститут джур був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробовування – як фізичні, так і моральні. Причому духовна загартованість передувала фізичній, якої набували упродовж кількох років. Виховувалися перш за все розважливість та поміркованість, впевненість у собі і власних силах.

       На джур Тростянеччини чекали такі види змагань як : «Впоряд» (стройова підготовка), «Смуга перешкод»,«Перетягування линви», «Стрільба», «Рятівник», «Теренова гра», з якими команди шкіл гідно справились .

     За підсумками районного етапу гри перше місце виборола команда Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст.№2, друге місце – команда Будянської СЗШ І-ІІІ ст., третє - Савинецької СЗШ І-ІІІ ст.

     Присутній на даному заході народний депутат України Микола Кучер, привітавши учнів, презентував командам-переможцям та призерам поїздку до м. Києва.  « повернутися до списку новин