Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Спільна робота в напрямку легалізації заробітної плати

Переглядів: 104

   

   Одне із головних завдань держави – створення сприятливих умов для легальної  економічної діяльності,  детінізації  ринку праці та соціально-економічного розвитку країни.  Саме тінізація економіки реально загрожує національній безпеці та демократичному розвитку держави. Значні масштаби тіньової економічної діяльності позначаються на обсягах і структурі ВВП, гальмують соціально-економічні реформи, спотворюють офіційні дані про стан економіки.

     За звітністю платників нашого району за січень 2020 року 1384 застрахованих осіб отримують заробітну плату на рівні мінімальної або нижче встановленого законодавством рівня від загальної кількості працюючого населення Тростянецького району. Для статистики, працюючого населення в районі  за даними платників 6286 застрахованих осіб, а пенсіонерів 10484 чол.

         Пенсійним фондом України спільно з органами Державної служби України з питань праці, Державної фіскальної служби України, затверджений План заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, та визначені критерії показників моніторингу відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які здійснює Пенсійний фонд України.

        Щомісячно, на підставі звітності платників по єдиному соціальному внеску, відповідно до критеріїв формуються вибірки по застрахованих особах, які отримують заробітну плату нижче встановленого законодавством рівня.

        Узагальнена інформація, за результатами аналітично-моніторингових досліджень органами Пенсійного фонду України, надається щомісячно до 30 числа місяця, наступного за звітним, для врахування в роботі та вжиття відповідних заходів реагування органам  Державної служби України з питань праці без персональних даних застрахованих осіб з метою недопущення розголошення конфіденційної інформації.

     Крім того, Тростянецький сервісний центр Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо економічних і соціальних переваг отримання легальних доходів та зі страхувальниками – щодо правильності заповнення звітів по єдиному соціальному внеску для коректного наповнення Реєстру застрахованих осіб.

     З метою захисту соціальних прав застрахованих осіб, Сервісний центр  в межах своїх повноважень, передбачених законами України, бере участь у реалізації заходів, спрямованих на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження тіньових коштів для виплати заробітної плати без сплати єдиного внеску.

     Лише завдяки спільній роботі, обміну інформацією, застосуванню інформаційних технологій можливо досягнути ефективного впровадження справжніх змін для підвищення рівня соціальної захищеності громадян та розвитку держави.       « повернутися до списку новин