Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Канікули – пізнавальна пора для школярів

Переглядів: 229

     Канікули – це чудова пора для школярів, це пора відпочинку та екскурсій.  У цей час діти мають можливість пізнавати світ, а саме: подорожувати, відвідувати історичні місця, заповідні зони, ознайомитися з мистецтвом і творчістю та багато іншого. 

   Так,  школярі Ободівської СЗШ  І-ІІІ ступенів  у середині  червня мали можливість відвідати комунальний  заклад  «Ободівський  краєзнавчий музей».  У закладі було проведенно екскурсію-зустріч із Ободівською майстринею Сиворог Любов’ю Дмитрівною, яка продемонструвала дітям свої роботи по декоративно-прикладному  мистецтву. Роботи  Любові Дмитрівни вражають, особливо вишиті рушники та сорочки.  Також діти мали можливість почути розповідь про вишиту сорочку, яка  раніше мала для наших предків магічний, релігійний сенс — з нею було пов’язано багато забобонів, застережень, вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками — вона мала слугувати власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить.

   Розмаїття вишиванок,  покрівців, ляльок –мотанок , оздоблення пасхальних яєць, колекції наперстків та дзвоників залишиться на довго у пам’яті  молодого покоління тростянеччини.

« повернутися до списку новин