Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

На Тростянеччині пройшли масові заходи до Дня пам’яті та примирення і 73- річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Переглядів: 398

    У всіх територіальних громадах Тростянецького району пройшли урочистості і меморіальні заходи. Впорядковано та відремонтовано пам’ятники, братські могили та інші місця поховання загиблих під час Другої світової війни. Керівники громад та району відвідали учасників війни, солдатських вдів. Нині в районі проживає 19 ветеранів, що приймали участь у бойових діях, їх нагороджено Почесною грамотою районної ради та райдержадміністрації з виплатою грошової винагороди. У населених пунктах району були організовані мітинги пам»яті, покладання квітів до могил та пам»ятників, культурно-мистецькі заходи.

      Ввечері 8 травня на центральній площі Тростянця пройшла акція «Перша хвилина миру», під час якої було запалено вогонь миру біля Меморіалу пам»яті, присутні вшанували жертв Другої світової війни хвилиною мовчання.

     Традиційно 9 травня  урочисті заходи проходять і  у районному центрі. Працівники підприємств, організацій, учні шкіл, керівництво району, громадськість  урочистою ходою пройшли центральною вулицею Тростянця до Меморіального комплексу, де відбувся мітинг та покладання квітів. На грудях багатьох  присутніх майоріли червоні маки – загальноприйнятий у всьому світі символ перемоги над нацизмом. Всі виступаючі на мітингу говорили про вшанування пам»яті кожного, хто боровся із фашизмом під час Другої світової війни, підкреслюючи солідарність та бойове братерство всіх націй і народів, перемога є спільною для всіх борців із нацизмом. 

    Ветерани та тростянчани прийшли на святковий концерт, який підготували працівники культури та самодіяльні аматори .  Працівники Тростянецької ОТГ частували учасників свята смачною партизанською кашею.

« повернутися до списку новин