Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

У Тростянці сміття збиратимуть роздільно

Переглядів: 500

     

         У  2017 році  громадами  Тростянецького району  підготовлено  і подано  на 14-й обласний конкурс   проектів розвитку  територіальних громад  38 проектів.

Переможцями  від Тростянецького району стало  14 проектів : у тому числі 8 проектів загального спрямування  на загальну суму  фінансування - 3млн.219тис.грн. і  4 проекти екологічного спрямування на загальну суму -1799,3тис.грн.

З 2018 року в Україні  впроваджується роздільне  збирання твердих побутових відходів. Прикладом  у цьому питанні виступає Тростянецька селищна  та Ободівська сільська ради.  Зокрема проект «Впровадження роздільного збирання  побутових відходів в селищі Тростянець» набрав  100 балів із 100 можливих.

У Тростянці,як по всій Україні ,спостерігається  тенденція до збільшення  твердих побутових відходів. З  метою зменшення кількості  твердих побутових відходів ,вивезених на  полігон для захоронення ,Тростянецька селищна рада  вирішила  запровадити на  території  селища роздільне збирання  сміття.

Учасники проекту  - організації –партнери : Тростянецькі селищна і районна ради,ТОВ Альтем – Інвест,громадські організації  «Соціальний центр МХП» і «Европейський  розвиток Тростянця». Також співфінансистом конкурсу стала  газета  «Тростянецькі вісті». Загальна сума бюджету  - 588тис.грн., в тому числі із  Фонду конкурсу буде залучено  200тис.грн., а решту  профінансують учасники проекту.

На даний час  придбано 40 контейнерів для твердих побутових відходів. Проводяться роботи по  облаштуванню  10 майданчиків,які відповідатимуть  усім санітарним нормам.

У  тростянецьких школах та  дитячих садочках  планується проведення інформаційно – просвітницької  акції «Я сортую сміття заради  майбутнього».Будуть підготовлені та розповсюджені  серед жителів селища  буклети з роз’ясненням норм  та правил сортування твердих побутових відходів. Одне з основних  завдано проекту -  сформувати у тростянчан  та жителів району  дбайливе ставлення  до екологічного стану  довкілля  та раціонального поводження з твердити побутовими відходами.  « повернутися до списку новин