Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

На Тростянеччині розпочато збиральну кампанію ранніх зернових культур

Переглядів: 451

  Розпочато збирання озимого ячменю, прогнозована площа якого складає - 1251 га.  Станом на 7 липня  зібрано 145га даної культури, намолочено - 931т., середня урожайність - 64,2ц/га.

  Далі господарства будуть  збирати озимий ріпак, горох.  Найбільше з колосових маємо  озимої пшениці.  Її збирання ще попереду.

  Всього по району  до збирання підлягає 15565га ранніх зернових культур, з яких озимої пшениці - 11676га, озимого ячменю - 1251га, ярого ячменю – 138га, ярої пшениці - 101га, гороху - 542га, озимого ріпаку - 1718га, ярого ріпаку – 109га, гречки - 28га, овесу - 2га.
   За  спостереженнями фахівців, наприкінці минулого року й на початку нинішнього та ж таки озимина пережила надто багато «стресів». Досить   тепла й безсніжна зима, яка не давала можливості пшеничці «заснути» й відпочити для подальшого росту.  Дошкуляв і хронічний брак вологи у ґрунті протягом більш ніж тривалого часу. А потім незвично холодною видалася весна з приморозками, яка перешкоджала нормальному розвитку рослин. Затяжні опади також були, але вони не могли компенсувати втрат попереднього багатомісячного бездощів’я. Навіть різкий перехід від прохолодного початку літа до сьогоднішньої спеки не може не позначатися на дозріванні зерна, яке «припалює» надто «колюче» сонце. Та усім примхам погоди та іншим форс - мажорам хлібороби Тростяннеччини   традиційно протиставляють свою працьовитість, самовідданість і згуртованість, зі сподіваннями на те, що поле віддячить за їхні старання щедрим урожаєм.

 

 « повернутися до списку новин