Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

5-6 жовтня голова Тростянецької районної ради Людмила Скапровська брала участь у спільному виїзному засіданні керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей.

Переглядів: 513

    Вінницьку делегацію  очолював голова обласної Ради Анатолій Олійник. В рамках проведення круглого столу «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи», у перший день виїзного засідання самоврядці відвідали Кам’янець-Подільську міську раду.

Кам’янець-Подільська міська рада координує роботу туристичної інфраструктури, до складу якої входять Подільські Товтри, історичний музей-заповідник, Ліга екскурсоводів, фестивальні агенції, гільдія ремісників, Подільський сувенір, військово-історичні товариства, об’єднання турагентств та туроператорів, асоціая готельєрів та рестораторів міста. Туристична інфраструктура нараховує 8 музейних об’єктів, зелений туризм, об’єкти рекреації, туристичні маршрути, підсвітку Старого міста, розважальні та спортивні заклади, 21 туристичну фірму, 65 екскурсоводів. Готельний бізнес міста складають 79 закладів.

          Також цього дня вінницька делегація,  під супроводом голови Хмельницької обласної ради Михайла Загородного, відвідала Дунаєвецьку об’єднану територіальну громаду. До складу ОТГ ввійшло 18 територіальних громад. Перші місцеві вибори, на яких було обрано 11 старост, відбулись 15 серпня 2016 року. У виконавчому комітеті селищної ради працюють 18 осіб.

Мережа навчальних закладів  селищної ОТГ складає 5 загальноосвітніх шкіл, 4 навчально-виховних комплексів та 6 дошкільних навчальних закладів. Наразі в школах навчається 950 учнів , виховний процес яких забезпечують 175 педагогічних працівників. В дошкільних закладах виховується 290 дітей. Для 243 учнів організовано безкоштовне підвезення 7 шкільними автобусами із 17 населених пунктів. За рахунок співфінансування бюджетів придбано шкільний автобус. В порівнянні з минулим роком, суттєво збільшились видатки на харчування в навчальних закладах. 

Надання медичних послуг в громаді здійснюють 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 10 ФАПів. У підпорядкуванні селищної ради знаходиться 20 закладів культури – 11 бібліотек та 9  Будинків культури і клубів.

В Дунаєвецькій ОТГ утворено багатопрофільне комунальне підприємство «Господар-ОТГ». Зусиллями підприємства організовано щотижневий збір та вивіз твердих побутових відходів з кожного населеного пункту ОТГ. За кошти місцевого бюджету проведено та реконструйовано водогони, встановлено 290 енергозберігаючих ламп.  Далі члени виїзного засідання  ознайомилася з роботою місцевої школи, яка претендує на  отримання статусу опорної, оскільки до навчального закладу підвозять учнів з 8 найближчих населених пунктів.

Після огляду школи представникии органів місцевого самоврядування Вінниччини та Хмельниччини обговорили проблеми та перспективи освітньої галузі в об’єднаних територіальних громадах.

6 жовтня вінницька делегація  ознайомилася з роботою Гуменецької об’єднаної громади. Село Гуменці – центр Гуменецької сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. До складу громади ввійшли території 8 сільських рад.

Населення Гуменецької ОТГ наразі складає понад 14 тисяч мешканців.

В ОТГ діє територіальний центр соціального обслуговування, який займається виявленням громадян похилого віку, інвалідів, що нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

В навчальних закладах громади навчається 963 учні, виховуються 392 дошкільнят. В навчальних закладах надаються освітні послуги з допрофільного і профільного навчання, дитячо-юнацьких об'єднань, проводиться робота з обдарованими дітьми із поглибленим вивченням точних та гуманітарних наук.

Завершуючи візит члени  вінницької делегації подякували голові Хмельницької обласної ради Михайлу Загородному  за гостинний прийом та організацію дводенного виїзного засідання.« повернутися до списку новин