Тростянецька районна рада
Тростянецький район Вінницька область

Нові правила щодо проведення обов’язкового технічного контролю автотранспорту.

Переглядів: 238

            З 1 травня в Україні запрацювали нові правила щодо проведення обов’язкового технічного контролю автотранспорту. Зокрема  оновлено формат документу, що підтверджує  успішне проходження транспортним засобом  перевірки  технічного стану. Паперовий  бланк протоколу  проходження техогляду  буде видаватись  у комплекті зі самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації.

Власник транспортного засобу зобов’язаний  закріпити таку мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку.  Це дозволить контролюючим органам  швидше перевіряти, чи пройшло  авто техогляд: інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації зчитуватимуть з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування. Ці нововведення планові, адже  Україна до 2022 року має перейти на європейські норми техогляду.

Технічний огляд в Україні обов’язковий  для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд мають проходити легкові авто, які   використовуються в комерційних цілях. Для інших  автомобілів обов’язковий  технічний огляд скасували у 2011 році.

« повернутися до списку новин